info@imam.lt
+370 644 54348

Kaip pastatyti namą?

  • Posted by: imam258

Jūsų svajonių namų kūrimas gali būti vienas iš labiausiai įdomių ir naudingų projektų, kuriuos galite atlikti. Galimybė planuoti kiekvieną proceso pakopą ir priimti sprendimus dėl jūsų pastato projekto yra didelė atsakomybė ir gali būti nepaprastai svarbi net labiausiai patyrusiems savarankiškai dirbantiems asmenims. Atsižvelgiant į projekto aprėptį, prieš pradėdami dirbti, galite padaryti šį procesą daug sklandžiau. Sužinokite tinkamus būdus, kaip rasti tinkamą vietą, kurti namus, įsigyti tinkamus leidimus ir nugrimzdinėti žemę. Žr. 1 veiksmą, kad sužinotumėte, kaip pradėti kurti savo namus.
1 dalis
Vietos paieška

Vaizdas, pavadintas “Build a House Step 1”

1
Pasirinkite pageidaujamą vietą savo namui. Keletas veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti renkant tinkamą vietą savo namuose. Pagalvokite apie vietą, kurioje norėtumėte gyventi ilgą laiką, ir nepamirškite tokių dalykų kaip:
Klimatas. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas potvynių, uraganų, intensyvaus karščio, šaltojo šalčio ir kitų ypatingų oro ir klimato sąlygų statybai.
Grunto stabilumas. Per trumpą laikotarpį namuose, pastatytuose ant besikeičiančio smėlio, kukurūzų dirvožemio ar kito nestabilaus žemės, gali pablogėti, nebent jie būtų pastatyti ant specialių pamatų ar įvorių.
Galimybė naudotis komunalinėmis paslaugomis. Jei ketinate turėti elektros energiją, geriamąjį vandenį, telefoną ir kitus patogumus, įsitikinkite, kad šie komunalinių paslaugų teikėjai juos siūlo jūsų vietovėje.
Bendrijos infrastruktūra. Jei planuojate kelti vaikus ar turėti vaikų, įsitikinkite, kad yra kokybiškų mokyklų. Patikrinkite, ar esate policijos jurisdikcijoje, kad apsaugotumėte jus nuo nusikaltimo, pažvelkite į atstumą, kurį turėsite keliauti, norint įsigyti pagrindines prekes ir ar netoliese yra medicininė pagalba.

Vaizdas “Build a House Step 2”

Pasirinkite turtą, kurį ketinate statyti ir įsigyti. Tai gali būti kliūtis, priklausomai nuo išlaidų ir turimų lėšų. Namo statyba yra brangus procesas, tačiau tinkamo turto įsigijimas taip pat yra svarbi investicija, kuri yra tokia pat svarbi kaip namų statyba. Nuspręskite, kaip planuojate apmokėti savo pastato projektą ir pradėti šį procesą su žeme.
Kai kurie namų statytojai nuspręs įsigyti statybos paskolą, kad įsigytų žemę ir užtikrintų pastatų projekto finansavimą. Tam reikia sudaryti sutartį su statybininku arba rangovu, o paskola turi remtis šio statytojo atnaujinimu ir būti sutarties tarp jūsų ir statytojo, taip pat projekto finansavimo šaltinis. Kad tai padarytumėte, prieš įsigydami žemę turėsite palaukti, kol pasamdo ir patikrinsite statytoją. [1]
Vaizdas “Build a House Step 3”
3
Ar apžvelgiamas turtas ir namo pėdsakas. Tai nėra absoliučiai būtina, ypač jei statote didelę žemės sklypą, tačiau, jei yra kokių nors abejonių dėl nuosavybės linijų, atlikite tai, kad įsitikintumėte, jog nesikėsite į kaimynų turtą ar miestą. Tai bus naudinga, kai pereisite prie statybos proceso.
Paveikslas pavadinimu “Build a House Step 4”
4
Apsvarstykite prieigos klausimus. Dėl didelių sklypų, ypač, jūs turėsite išsiaiškinti, koks tinkamas važiuojamosios kelio kelias yra maršrutas, jei priklausote automobiliui transportuoti. Pažvelkite į bet kokį žemą plotą, kuris taps negyvenamas žiemos purvą ar sunkų lietų vasarą, kaip įrengti važiuojamosios kelio dalies poveikį kraštovaizdžiui ir ar važiuojamosios kelio pavažos prieštaraus pogrindinėms komunalinėms paslaugoms.
Ypatingą dėmesį atkreipkite į tai, kaip paviršinis vanduo nutekins turtą. Reikėtų dėti visas pastangas, kad vanduo nutekėtų ir nuo kelio. Dėl to gali prireikti pralaidumo vamzdžių ar vamzdžių pritvirtinimo prie kelio, kad būtų išvengta puddlingų išilgai jo šonų.

2 dalis
Jūsų namo projektavimas

Vaizdas “Build a House Step 5”
1
Sukurkite savo namus arba pasikonsultuokite su architektu. Architektai ir inžinieriai turi specialų mokymą ir ilgametę patirtį projektuojant namus ir yra būtini daugeliui statybos ir zonavimo jurisdikcijos kodų reikalavimų. Nepriklausomai nuo to, ar jūs sutinkate su savo paslaugomis ar nusprendžiate kurti savo, statomas namas jums bus pastatytas, todėl jūs turėtumėte glaudžiai bendradarbiauti projektuojant.
Prieš pradėdami samdyti ar pasikonsultuoti su architektu, sužinokite, kokias valdymo paslaugas įmonė gali teikti ar negali teikti. Kai kurios architektūros įmonės padės samdyti rangovus, kuriuos jie žino ir pasitiki, taip pat konsultuojasi ir tikrina rangovo darbą, kai jis tobulėja, todėl atliekant reikiamus pataisymus ir papildymus, kaip tęsiamas darbas. Tai gali būti reikšmingas galvos skausmas procese [2].
Prieš statydami turėsite pateikti miestui ar apskrities pastato komisijai planus patvirtinti. Jei nesate patyręs architektas, bus labai sunku parengti reikalingus gamybinius brėžinius ir technines specifikacijas, reikalingas patvirtinimui. Siekiant sutaupyti laiko, energijos ir pinigų, rekomenduojama pasikonsultuoti su profesionalu ir dirbti kartu su jais.

Author: imam258

Leave a Reply